Skip to content Skip to footer

En Güzel Çeşme Plajları

Ülkemizin en önemli ve gözde turistik bölgelerinde birisi olan Çeşme yarımadasında, birbirinden harika plajlar mevcuttur. Denize girmek, güneşlenmek ve en önemlisi yoğun hayatın stresini atmak için bu eşsiz plajlar tercih edilmelidir.

Çeşme’nin en ünlü tatil beldeleri ve gizli kalmış koylarında konumlanan plajlar arasında hem özel hem de halk plajları mevcuttur.  Birbirinden güzel plajları saymak gerekirse: Ilıca plajı, Altınkum Plajı, Boyalık Plajı, Aya Yorgi Koyu, Mavi Koy, Güvercinlik Kleopatra Koyu, Palmiye Plajı gibi yerler mevcuttur. Şimdi sizler için en güzel Çeşme plajlarından biraz bahsedeceğiz.

Ilıca Plajı

Çeşme’nin Ilıca mevkiinde yer alan Ilıca Halk Plajı, ilçe merkezine 6 km kadar bir mesafede bulunmaktadır. Plajın çevresinde otopark bulunmaktadır. Yaz aylarının en çok ziyaretçi çeken plajlarının başında gelen Ilıca Plajı, tertemizdir. Masmavi sığ denizi ve cezbedici doğal güzelliğiyle özellikle çocuklu aileler için idealdir.

Boyalık Plajı

Harika doğal güzelliğinin yanında temiz denizi ile kumluk bir sahile sahip olan Boyalık Plajında yüzerken berrak deniz sayesinde balıkları görebilmek mümkündür. İlçe merkezine 10 km mesafede bulunan Boyalık Plajı, sığ plajı ile çocuklu ailelerinde en çok tercih ettiği plajlardan birisidir. Ayrıca burada çeşitli su sporları imkanından faydalanmak mümkündür

Altınkum Plajı

Altınkum Plajı, ilçe merkezinin 20 km uzağında yer almaktadır. Gelenler için plaj çevresinde ücretli otopark bulunmaktadır. Serin suyu ile yazları ferahlamak için çokça tercih edilen konumların başında gelir. Altınkum Plajının girişi ücretsizdir ancak bölge genellikle özel işletmeler tarafından kiralanmış haldedir. Halk plajının özellikle bir bölümü kamp yapmak için harikadır.

Aya Yorgi Koyu

Çeşme’nin Altınkum mevkiisin de konumlanan Aya Yorgi Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Koyu çevreleyen beach club’ların ücretli otoparkları vardır. Çeşme’nin en ünlü koylarından birisi olan Aya Yorgi Koyunun rüzgâr almıyor oluşu ve kumlu plajı bu ününü arttıran özellikleridir. Aya Yorgi Koyunda beach’lere giriş ücretlidir. Burası muhakkak ziyaret edilmelidir.

Güvercinlik Kleopatra Koyu

Masmavi denizi, sıcacık kumları ve koruma altında bulunana kum zambaklarıyla Çeşme’nin en gizli konumlarından birisidir Güvercinlik Kleopatra Koyu. Herhangi bir tesisin bulunmadığı bu konuma gelirken ihtiyaçların beraberinde getirilmesi gerekir.

Alaçatı Plajı

Ovacık mevkiinde bulunan ve Çeşme’ye 13 km uzaklıkta bulunan Alaçatı Halk Plajı, serin ve sakin sularıyla meşhurdur. Derin bir denizi olmayan plaj, çocuklu aileler için oldukça uygundur. Çeşme Yarımadasının en temiz plajı olarak gösterilen Alaçatı Halk Plajının girişi ücretsizdir.

Dalyan Plajı

Dalyan Plajı, Çeşme’ye 20 km mesafededir. Berrak, temiz ve sakin bir denizi olan Dalyan Plajı, yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Diğer plajlara kıyasla suyu daha serin ve havası daha rüzgarlıdır. Kumlu plajı ve yer yer taşlı deniziyle birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır